Nasze publikacje

BD MK Sprzeda-nie-da-wszystkich

Czy producenci mogą decydować, komu będą sprzedawane ich produkty bez żadnych ograniczeń, zgodnie z zasadą swobody umów? Czy może jednak prawo stawia dostawcom pewne bariery? sprzedaży nie dla wszystkich opowiada r.pr. dr Małgorzata Kozak w ostatnim numerze Branży Dziecięcej.

 

 

 

 

 

 

J. Affre - korupcja UOKiK

Procedowany właśnie projekt ustawy o jawności życia publicznego przewiduje zwiększenie kompetencji UOKiK o uprawnienia dotyczące nakładania kar za brak lub fikcyjność wewnętrznych praktyk antykorupcyjnych. Zakłada to ścisłą współpracę urzędu z organem CBA. To rozwiązanie wzbudza spore kontrowersje w środowisku urzędowym, prawniczym i przedsiębiorczym. Dlaczego? Nowy projekt komentuje mec. Joanna Affre.

 

 

 

K. Górna - legalna wyprzedaż

Od Bożego Narodzenia w sklepach trwa okres intensywnego zimowego czyszczenia magazynów. Wydawać by się mogło, że poprawne przeprowadzenie sezonowej obniżki nie jest niczym skomplikowanym. Mimo to wielu przedsiębiorców nadal zapomina o ograniczeniach, jakie nakładają na nich przepisy, lub wręcz je bagatelizuje. Adw. Katarzyna Górna ostrzega przedsiebiorców przed naruszeniami prawa konsumentów.

 

 

 

M. rumak - perlage wyrok

Sądu UE oddalił wniosek o rejestrację nazwy „perlage” jako znaku towarowego. Jego zdaniem osobom francuskojęzycznym jednoznacznie to słowo kojarzy się z bąbelkami i nie ma wartości odróżniającej. W efekcie nie można zarejestrować go jako unijnego znaku towarowego. Wyrok jednak budzi spore kontrowersje w szczególności, że polska spółka odkrywa wady w decyzji EUIPO.

 

 

 

 

K. Górna- zwrot prezentu

Zakupy przedświąteczne przez Internet to prosty i szybki sposób, aby obdarować osoby najbliższe unikając tłumów w galeriach handlowych. Co jednak zrobić kiedy prezent nie sprostał naszym oczekiwaniom? Mec. Katarzyna Górna podpowiada jakie prawa przysługują konsumentowi w razie zwrotu lub wymiany.

 

 

 

 

Informacja o kancelarii

Affre i Wspólnicy to kancelaria specjalizująca się w szeroko rozumianym prawie konkurencji, obejmującym prawo antymonopolowe, zwalczanie nieuczciwej konkurencji i prawo konsumenckie oraz w prawie własności przemysłowej.

Doradzamy Klientom w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywania pozycji dominującej, prawa konsumenckiego oraz zgodności umów i regulaminów z tym prawem, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji w szczególności w zakresie ochrony renomy, prawa reklamy, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.

W zakresie prawa własności przemysłowej nasze pomoc obejmuje zarówno kwestie rejestracji znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów, jak i ochronę know-how oraz transfer technologii oraz innych praw własności przemysłowej.

więcej...