Nasze publikacje

K. Górna- zwrot prezentu

Zakupy przedświąteczne przez Internet to prosty i szybki sposób, aby obdarować osoby najbliższe unikając tłumów w galeriach handlowych. Co jednak zrobić kiedy prezent nie sprostał naszym oczekiwaniom? Mec. Katarzyna Górna podpowiada jakie prawa przysługują konsumentowi w razie zwrotu lub wymiany.

 

 

 

 

Informacja o kancelarii

Affre i Wspólnicy to kancelaria specjalizująca się w szeroko rozumianym prawie konkurencji, obejmującym prawo antymonopolowe, zwalczanie nieuczciwej konkurencji i prawo konsumenckie oraz w prawie własności przemysłowej.

Doradzamy Klientom w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywania pozycji dominującej, prawa konsumenckiego oraz zgodności umów i regulaminów z tym prawem, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji w szczególności w zakresie ochrony renomy, prawa reklamy, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.

W zakresie prawa własności przemysłowej nasze pomoc obejmuje zarówno kwestie rejestracji znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów, jak i ochronę know-how oraz transfer technologii oraz innych praw własności przemysłowej.

więcej...