Fuzje i przejęcia // M&A

Fotolia 48765048 SFuzje i przejęcia // M&A

Osiągnięcie najwyższego stadium rozwoju spółki wzmaga „apetyt” na fuzje, przejęcia lub wspólne przedsięwzięcia. Ich przeprowadzenie wymaga określenia zamierzonych celów, opracowania odpowiedniej strategii, doboru narzędzi, określenia poszczególnych kroków działania i ich realizacji w określonym czasie. To złożone procesy wymagające uwzględnienia stanu prawnego i ekonomicznego nabywanego przedsiębiorstwa lub jego składników, ograniczeń administracyjnych, tajemnicy przedsiębiorstwa, zabezpieczeń, odpowiedzialności i gwarancji.

Pomagamy naszym klientom w analizach due diligence przedsiębiorstw. Nie przygotowujemy jednak raportów opisowych i nie kreujemy problemów tam gdzie ich nie ma. Nasze raporty z due diligence zawierają zwięzły opis ryzyka, sposób rozwiązania problematycznego zagadnienia oraz jasny plan działania. Po podjęciu przez klienta decyzji inwestycyjnej, wspieramy go w przygotowaniu dokumentacji transakcyjnej i negocjacjach ze zbywcą albo nabywcą.

 

Kontakt:
Joanna Affre
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 609 233 743

Informacja o kancelarii

Affre i Wspólnicy to kancelaria specjalizująca się w szeroko rozumianym prawie konkurencji, obejmującym prawo antymonopolowe, zwalczanie nieuczciwej konkurencji i prawo konsumenckie oraz w prawie własności przemysłowej.

Doradzamy Klientom w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywania pozycji dominującej, prawa konsumenckiego oraz zgodności umów i regulaminów z tym prawem, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji w szczególności w zakresie ochrony renomy, prawa reklamy, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.

W zakresie prawa własności przemysłowej nasze pomoc obejmuje zarówno kwestie rejestracji znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów, jak i ochronę know-how oraz transfer technologii oraz innych praw własności przemysłowej.

więcej...