Własność intelektualna

Fotolia 48352604 SWłasność intelektualna

Innowacyjność, know-how, znaki towarowe, renoma przedsiębiorcy i jego marki to wartości niematerialne, często trudne do opisania, objęte specyficzną ochroną prawną. Warto o nie zadbać od momentu ich powstania. Pomagamy w podjęciu działań zabezpieczających przed kradzieżą czy nieuczciwą konkurencją. Zarejestrujemy znaki towarowe, wzornictwo, patenty we właściwym urzędzie, przypominamy o koniecznych formalnościach, nie pozwolimy wygasnąć okresom ochronnym, zarówno przed polskim Urzędem Patentowym, jak i w ramach EUIPO czy WIPO. Zadbamy o właściwą ochronę know-how w ramach tajemnicy przedsiębiorstwa.

Będziemy sojusznikiem w walce z nieuczciwą konkurencją. Doradzimy jak chronić renomę i znaki towarowe na gruncie prawa cywilnego i karnego. Pomożemy zatrzymać „podróbki” produktów jeszcze na granicy. Podejmiemy działania zmierzające do odzyskania domeny internetowej z nazwą identyczną lub zbliżoną do firmy lub znaku towarowego naszego klienta. W przypadku nabywania wartości niematerialnych zabezpieczymy interesy przedsiębiorcy odpowiednio konstruując umowę ze zbywcą.

 

Kontakt:
Marta Miszczuk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 22 100 47 71

Informacja o kancelarii

Affre i Wspólnicy to kancelaria specjalizująca się w szeroko rozumianym prawie konkurencji, obejmującym prawo antymonopolowe, zwalczanie nieuczciwej konkurencji i prawo konsumenckie oraz w prawie własności przemysłowej.

Doradzamy Klientom w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywania pozycji dominującej, prawa konsumenckiego oraz zgodności umów i regulaminów z tym prawem, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji w szczególności w zakresie ochrony renomy, prawa reklamy, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.

W zakresie prawa własności przemysłowej nasze pomoc obejmuje zarówno kwestie rejestracji znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów, jak i ochronę know-how oraz transfer technologii oraz innych praw własności przemysłowej.

więcej...