Przemysław Rybicki, radca prawny

rybicki przemekPrzemysław Rybicki, radca prawny

prawo antymonopolowe · ochrona konsumentów · spory

Specjalizuje się w prawie konkurencji oraz prawie konsumenckim. Doradza przedsiębiorcom w prowadzeniu spraw z zakresu polskiego i europejskiego prawa ochrony konkurencji i konsumentów, w tym spraw dotyczących:kontroli koncentracji przedsiębiorców, porozumień ograniczających konkurencję, nadużyć pozycji dominującej, naruszeń zbiorowych interesów konsumentów oraz stosowania klauzul abuzywnych. Uczestniczy w projektach związanych z oceną i wprowadzaniem polityki dystrybucyjnej oraz oceną zgodności regulaminów i umów z prawem konsumenckim.

Posiada prawie 10 letnie doświadczenie w prawie ochrony konkurencji i konsumentów zapoczątkowane pracą w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Reprezentuje klientów zarówno w postępowaniach przed organami administracji (np. Prezesem UOKiK), jak i sądami.

W 2016 r. został laureatem ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i Wolters Kluwer "Rising Stars - Prawnicy, liderzy jutra".

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego organizowanego przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge. Studiował także na wydziale prawa Cardiff University w Walii. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Zrealizował m.in. następujące projekty:

· Przygotowywał zgłoszenia koncentracji przedsiębiorców m.in. z branży chemicznej, energetycznej, górniczej, medycznej czy telekomunikacyjnej;

· Reprezentował przedsiębiorców w postępowaniach przed Prezesem UOKiK, jak i w postępowaniach odwoławczych od decyzji organu antymonopolowego;

· Reprezentował klientów w ramach kontroli z przeszukaniem prowadzonych w siedzibach przedsiębiorców;

· Nadzorował funkcjonowanie systemu dystrybucji selektywnej dla producenta samochodów;

· Weryfikował systemy dystrybucji dla dominantów z różnych branż;

· Oceniał i korygował kampanie reklamowe, regulaminy i inne wzorce umów kierowane do konsumentów;

· Przygotowywał raporty due-diligence oraz umowy zbycia udziałów/akcji (SPA) dla przedsiębiorców m.in. z branży budowlanej, medycznej czy telekomunikacyjnej.

 

 

Przemysław Rybicki
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 22 100 47 41
+48 518 440 658

Informacja o kancelarii

Affre i Wspólnicy to kancelaria specjalizująca się w szeroko rozumianym prawie konkurencji, obejmującym prawo antymonopolowe, zwalczanie nieuczciwej konkurencji i prawo konsumenckie oraz w prawie własności przemysłowej.

Doradzamy Klientom w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywania pozycji dominującej, prawa konsumenckiego oraz zgodności umów i regulaminów z tym prawem, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji w szczególności w zakresie ochrony renomy, prawa reklamy, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.

W zakresie prawa własności przemysłowej nasze pomoc obejmuje zarówno kwestie rejestracji znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów, jak i ochronę know-how oraz transfer technologii oraz innych praw własności przemysłowej.

więcej...